Menu

Maty kokosowe

maty kokosowe 1Standardowo oferujemy maty kokosowe o parametrach:

  • Wymiary: 120 cm x 200 cm

Budowa

Mata kokosowa zbudowana jest z włókna kokosowego (włókno kokosowe - naturalny surowiec pochodzący ze skorupy
orzecha kokosu właściwego). Maty wytwarza się metodą igłową z włókna kokosowego, bez stosowania procesów i środków chemicznych. Dzięki temu nie mają one żadnego zapachu ani nie mają w sobie żadnych toksyn. Z tego względu są produktem, który doskonale nadaje się dla alergików.

Zalety

Mata kokosowa ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Włókna kokosowe zapobiegają powstawaniu odleżyn, wchłaniają i absorbują wodę oraz pot człowieka, wspomagając jednocześnie i regulując naturalny przepływ powietrza wewnątrz materaca. Maty kokosowe polecane są osobom ze skłonnością do alergii, narażonym na odleżyny oraz ceniącymi odpowiednią twardość materaca, która ma bardzo korzystny wpływ na zdrowy sen.

Zastosowanie

Mata kokosowa najczęściej wykorzystywana jest w branży meblowej i tapicerskiej w charakterze podkładu do budowy materaca, zapewnia odpowiednią wentylację oraz twardość materaca. Zazwyczaj wykorzystywana jest przy produkcji materacy o twardej oraz średnio-twardej powierzchni. Podstawowy cel jej zastosowania to wyrównanie powierzchni i utwardzenie powierzchni, co oddziałuje na zdrowszy sen poprzez zapewnienie stabilnej podpory dla naszego kręgosłupa (zapobiega to jego bólowi). Zbyt miękkie podłoże do spania sprzyja napięciu mięśni pleców, a to powoduje niewyspanie, zmęczenie i bóle mięśni wokół kręgosłupa.

Maty kokosowe są nie tylko w materacach sypialnianych, ale także w innych meblach tapicerowanych, takich jak: wersalki, kanapy, sofy. Te meble przeznaczone są głównie do wypoczynku w pozycji siedzącej, a tylko okazjonalnie powinny być wykorzystywane do spania. Jednakże wielu osób wykorzystuje sofy czy wersalki nie dla okazjonalnego snu, ale codziennego. Z tego względu firmy produkujące meble starają się stworzyć uniwersalne rozwiązania, które w dzień służą do siedzenia, a w nocy do spania. Maty kokosowe idealnie nadają się do zastosowania w takich wyrobach. Specjalne odmiany maty kokosowej stosowane są również w charakterze podłoża dla roślin.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem mat kokosowych oferowanym w naszej hurtowni. Stawiamy na ich jakość i atrakcyjną cenę!