Menu

Maty kokosowe

maty kokosowe 1Standardowo oferujemy maty kokosowe o parametrach:

  • Wymiary: 120 cm x 200 cm

Budowa

Mata kokosowa zbudowana jest z włókna kokosowego (włókno kokosowe - naturalny surowiec pochodzący ze skorupy
orzecha kokosu właściwego). Maty wytwarza się metodą igłową z włókna kokosowego, bez stosowania procesów i środków chemicznych.

Zalety

Mata kokosowa ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Włókna kokosowe zapobiegają powstawaniu odleżyn, wchłaniają i absorbują wodę oraz pot człowieka, wspomagając jednocześnie i regulując naturalny przepływ powietrza wewnątrz materaca. Maty kokosowe polecane są osobom ze skłonnością do alergii, narażonym na odleżyny oraz ceniącymi odpowiednią twardość materaca, która ma bardzo korzystny wpływ na zdrowy sen. Mata kokosowa ma właściwości nie tylko antygrzybiczne, ale także antyalergiczne. Ponadto włókno kokosowe zapobiegają powstawaniu odleżyn, pochłaniają wodę i pot, a także wspomagają właściwy naturalny przepływ powietrza wewnątrz materaca. Mata kokosowa to produkt polecany z osobom walczącym z alergiami, odleżynami, a także ceniącymi odpowiednią twardość materaca, co korzystnie wpływa na sen.

Zastosowanie

Mata kokosowa najczęściej wykorzystywana jest w branży meblowej i tapicerskiej w charakterze podkładu do budowy materaca, zapewnia odpowiednią wentylację oraz twardość materaca. Specjalne odmiany maty kokosowej stosowane są również w charakterze podłoża dla roślin.